Witamy na forum Zapraszamy do rejestracji!
  • Logowanie:
Reklama
Drogi uzytkowniku, proszę nie wyłączaj reklamy, pozwala utrzymać forum. Dziękuję.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 48 Głosów - 2.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DZIKI
26-09-2015, 13:52
DZIKI
Drodzy mieszkańcy
Od jakiegoś czasu wieczorami spacerują wokół osiedla dziki ,całe stada....
Jak sobie z tym radzicie?
Macie jakiś pomysł?

Tomek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-09-2015, 15:37
RE: DZIKI
Tak to jest gdy zwierzetom jest zabierane ich terytorium. Mysle jednak, ze sa one na tyle "uspolecznione", ze nie stwarzaja wiekszego zagrozenia - oczywiscie pod warunkiem, iz nie sa zaczepiane, prowokowane czy atakowane.

Dla mnie akurat to nie stanowi zadnej przeszkody. Spotkalem juz je kilka razy, widywalem ludzi przechodzacych w odleglosci kilku metrow i jedyna reakcja tych zwierzat na nasze towarzystwo to zawracanie do "lasku".

Na pewno nie nalezy ich przepedzac czy probowac sie pozbyc we wlasnym zakresie - tu istnieje realne ryzyko poniesienia urazu, a z drugiej strony dziki jesli sie nie myle sa pod ochrona, a odlawianie prowadzone wg pewnych procedur.

Co jak co, dla mnie to namiastka natury i mysle, ze wieksze niebezpieczenstwo dla nas stanowia psy biegajace bez smyczy.
29-09-2015, 20:20
Zauważyłem, że mają dobre miejsce do zajadania żołędzi obok budki ochrony. Chyba jedynym wyjściem jest poruszanie się samochodem ale niestety nie na dłuższą metę, nie wyobrażam sobie wypuszczania dzieci wieczorem kiedy mają szanse natknąć się na jakiegoś bardziej agresywnego osobnika. Poza tym wiele osób panicznie boi się ich i to również stanowi problem kiedy nie można przejść wieczorem, a nie ma innej możliwości na dotarcie od strony ulicy Ćwiklińskiej. Niestety wygląda na to, że jesteśmy skazani na tych "gości" bo nie widać żadnych efektów rzekomego odławiania a są tutaj w zasadzie codziennie Sad
30-09-2015, 16:58
Wydaje mi sie, iz z czasem sie przeniosa. Nagle liczba ludzi i aut drastycznie wzrosnie (juz mocno wzrosla). Fakt, trzeba byc ostroznym.
23-10-2015, 13:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2015 13:18 przez Pithuty.)
Słuchajcie, niedawno odebrałam klucze do mojego mieszkanka na Palladium. Ale od wielu lat mieszkam na Osiedlu pod Dębami (to kolorowe osiedle zaraz za Galerią pod Dębami). Dziki tam były, są i jak sądzę będą dalej. Ludzi się nie boją, bo są do nas przyzwyczajone i nikt ich nie odławia. Na uspokojenie dodam, że jeszcze n ie słyszałam, żeby komukolwiek zrobiły krzywdę, za to zgadzam się z przedmówcą, który zwrócił uwagę biegające bez kagańca psy, niestety te nawet niezaczepiane potrafią zaatakować, co do dzików, wystarczy nie wchodzić im w drogę, żeby nas ignorowały.
Odpowiedz 

[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kopiowanie tresci forum bez zgody administracji zabronione!
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczone przez użytkowników.